Interviu✑

Interviu✑

RJG.lt komanda nekantrauja ir nori su jumis pasidalinti kita interviu dalimi. Tikimės, kad pateikti atsakymai jums padės atrasti savąjį kelią bei rasti atsakymus į ramybės neduodančius klausimus.

10885107_850677448297717_9188463132443229257_n

 1. Kokiame universitete studijuojate? Kas paskatino pasirinkti būtent jį?

Studijuoju Bedfordshire universitete, Anglijoje, visai netoli Londono ir studijuoju sporto žurnalistiką. Nebuvo jokios rimtos priežasties, kodėl pasirinkau būtent šį universitetą, esminis kriterijus buvo tiesiog išvykti į Angliją ir kurioje jau Anglijos dalyje atsirasiu – labai svarbu nebuvo.

 1. Koks baisiausias įvykis buvo nutikęs išvažiavus studijuoti į nepažįstamą šalį?

 Nebuvo konkretaus įvykio, kurį įvardinčiau kaip baisiausią. Tačiau puikiai atsimenu, kaip išlipus iš lėktuvo atėjo mintis, kad aš čia, Anglijoje, vienui vienas ir ta mintis dar dabar kartais baugina.

 1. Ar buvo sunku priprasti studijuoti ne gimtąja kalba?

 Nesakyčiau, kad sunku buvo priprasti, viskas vyko automatiškai, nors vis dar jaučiasi kalbos barjeras, tačiau tikrai nebuvo labai sudėtinga įsilieti į visą procesą.

 1. Kas padarė didžiausią įspūdį jūsų studijuojamame universitete?

Didžiausią įspūdį padarė technologijų kiekis pačiame universitete ir galimybės studentams jomis naudotis, kada tik užsigeidžia. Tiesa, vis dar esu kiek nustebęs dėl kultūrų skirtumo bei kitų studentų elgesio per paskaitas, kas visiškai neprimena Lietuvos. Visi studentai vadina dėstytojus vardais, paskaitose sėdi su kepurėm, striukėm. Tiesiog čia studentai dėstytojus laiko lygiais su savimi.

 1. Ką galėtumėte patarti dabartiniams abiturientams?

Dabartiniams abiturientams norėčiau tik patarti, kad mėgautųsi paskutinėmis dienomis mokykloje, nes gana greitai supras, kaip ten gera yra.

 1. Daugelis mokinių sutiktų su teiginiu, kad mokykla – tai kančia. Ko gero, ir jūs kažkada taip manėte. Ar ir dabar tam pritartumėt, ar visgi norėtųsi sugrįžti į mokyklą? Kodėl?

Juokdavausi iš žmonių, kurie man sakydavo, kad pasiilgsiu mokyklos ir tiesiog sakydavau, kad man taip tikrai neįvyks. Tačiau jei tik būtų galimybė, tikrai sugrįžčiau į mokyklos suolą, kur viskas dabar atrodo taip paprasta ir smagu.

Haris Augustynas

 1. Kiekvienas mokinys sutiktų su teiginiu, kad mokykla tai kančia, manau ir jūs kažkada taip manėte. Ar ir dabar tam pritartumėt, ar visgi norėtųsi sugrįžti į mokyklą?
 • Negaliu užtikrintai sutikti su teiginiu, kad mokykla buvo kančia. Mokykla man kelia nuostabius prisiminimus! Tačiau dėl kažkokios priežasties prisiminimai yra susiję tik su mylimiausiais mokytojais, pavasariniais pašnekesiais mokyklos kieme, sugulus ant kvepiančios žolės, tvirtais apsikabinimais, choro skambesiu… Stengiuosi negalvoti apie blogus dalykus, kurie kartino penkias dienas per savaitę (besijuokiantis veidelis), nes visgi mokykla į mano gyvenimą „įpūtė“ daugybę gėrio.

  2.  galėtumėte patarti abiturientams, kurie dar nėra tiksliai apsisprendę, ką nori studijuoti?

 • Būtinai (pabrėžiu žodį būtinai)kalbėkitės su vyresniais draugais, kurie jau studijuoja ir turi neįkainojamos patirties ir patarimų! Analizuokit save (savo savybių, išskirtinių bruožų, idėjų rašymas ant lapelio dar nėra atgyvenęs metodas, kuris tikrai padeda suprasti, ko aš pats noriu, ką aš galiu/negaliu. Aukštojojmokyklojnuošio “žaidimo” taip pat nepabėgsit, neskaipirsakiau, tai auksinismetodasgeneruojantidėjas, ieškantsprendimų, atrandant tai, kopaprastainepastebite.)
 1. Kaip manote, ko trūksta dabartinėje švietimo sistemoje?
 • Dabartinėje švietimo sistemoje nieko netrūksta. Deja, šiuo tašku mano mintys nesibaigia ir nenutrūksta. Švietimo sistemoje visko per DAUG! Tik nesu tikra ko. Nuomonių? Ar nesusipratimų? Daugelis mano, jog per daug yra informacijos kiekio. Bet turiu nuvilti, kad mokykloje informacijos kiekis yra tikrai nedidelis ir nesunkiai įkandamas (gaila, kad tai suprantame tik tuomet kai baigiame mokyklą). Jis jus tik švelniai paruošia aukštesnei mokymosi pakopai. J
 1. Kokiame universitete studijuojate? Kas paskatino pasirinkti būtent jį?10906371_446466118834225_5747371011115680129_n
 • Studijuoju Vilniaus dailės akademijoje, grafinio dizaino katedroje. Šis universitetas buvomano gyvenimo svajonė. Ne veltui mama mano vaikystės knygoje užrašė: “ Šiandien Beatėlė išpaišė naujus tapetus. Turbūt bus dailininkė.” (J) Na, gal ir nesu dailininkė, bet grafikos dizainere svajoju būti, einu šios svajonės link ir jau beveik įveikiau ketvirtadalį pirmųjų laiptelių!
 1. Ką galėtumėte patarti dabartiniams abiturientams?
 • Noriu Jiems palinkėti būti kitokiais. Būti savimi. Atrasti save. Nepasiduoti kitų įtakai. Eiti tikslo link. Džiaugtis dėl padarytų klaidų, nes jos juk lieka užnugaryje, o jūs joms galite tik padėkoti, kad išmokė gyvenime elgtis būtent taip, o nekitaip. Labiausiai linkiu pastebėti aplink save tokius dalykus, kuriuos gali pastebėti ne kiekvienas, tokius, kurių paprastai nematote, nejaučiate, neužuodžiate. Tai daro žmogų ypatingą. O aukštojoje mokykloje ar tiesiog tolimesniame gyvenime, jei nesijausit ypatingais, jei nesieksit to įrodyti kitiems, netyčia galite likti mažas taškelis tarp tūkstančių kitų taškelių!

Beata Taputytė

Komentarai išjungti.