Kovos su triukšmu diena

Kovos su triukšmu diena

Balandžio 20-ąją minima Tarptautinė kovos su triukšmu diena. Šią dieną žmonės raginami kelti kuo mažiau triukšmo ir taip gerbti aplinkinių teisę į tylią ir sveikatai saugią gyvenamąją ir darbo aplinką.
Šia proga Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba siūlo „tylos dietą“. RJG.LT komanda kviečia prisijungti ir Jus!

„TYLOS DIETOS“ RECEPTAS – KAD DIENA BŪTŲ SVEIKA!
1. „Tylos“ pusryčiai – geriausia ryto pradžia. Neskubėkite tik atsibudę iš karto įjungti visų informavimo šaltinių (TV, radijas ir pan.), kurie dažniausiais tampa ir triukšmo šaltiniais.
2. Atkreipkite dėmesį į savo keliamą ar šalia esantį triukšmą, gerbkite savo, savo šeimos, šalia gyvenančių žmonių teisę į ramybę ir tylą. Tai ne tik tolerancijos, bet ir sveikatos stiprinimo gestas.
3. Klausydamiesi mėgiamos laidos ar muzikos, pritildykite radijo imtuvo ar ausinukų garsą dviem lygiais, o televizoriaus garsą vienu lygiu. Pabandykite ir būsite maloniai nustebinti tuo, kaip pasaulis įgaus naujų garsų ir spalvų!
4. Važiuodami automobiliu piktinatės erzinančiu supančio pasaulio netobulumu? Nenaudokite be reikalo automobilio garso signalo! Saugoti savo ir kitų nervų sistemas nuo neigiamo triukšmo poveikio – ypač stiprių asmenybių bruožas.
5. Valgymo metu pabandykite išjungti televizorių ir pabendraukite ar tiesiog pamąstykite ramioje aplinkoje. Tikra palaima, ar ne?
6. Reguliariai rūpinkitės savo klausą pasitikrinkite ją.
7. Turite nuolat triukšmaujantį šeimos narį, kaimyną, bendradarbį? O gal Jūsų mylimas šuo mėgsta savo jausmus reikšti lojimu? Nenusiminkite, tinkama forma pateikta ši „Tylos dieta“, draugiškas patarimas ar mandagumo pamokėlė – puikus įspėjimas apie triukšmo keliamus pavojus sveikatai.
8. Bet kurioje situacijoje nepamirškime humoro jausmo ir kovokime su triukšmu tyliai!

Wise-Souls-Speak-Loudly-In-Silence

Komentarai išjungti.