Filmo ,,Tėvas” peržiūra ir diskusija

Filmo ,,Tėvas” peržiūra ir diskusija

Gruodžio 13 d. gimnazijoje apsilankė jau dažnu svečiu tapęs kino režisierius Maratas Sargsyanas. Šį sykį kinomanams jis pasiūlė pažiūrėti ir aptarti paties režisuotą dokumentinį filmą ,,Tėvas”.

Tai filmas apie žmogų, kuris iš valstybinių įstaigų pavogė milijoną rublių, o su bendraminčiais pagrobė keleivių pilną lėktuvą, kad pabėgtų į Afriką. Tada atsėdėjo dvidešimt metų penkiolikoje skirtingų kalėjimų. Tai filmas apie žmogų, gyvenantį septyniasdešimt septintus metus ir turintį ne tik vyriausio Lietuvos, bet ir Europos tėvo titulą. Tai filmas apie žmogų, degantį begaliniu noru gyventi ir tuo dalytis su savo gausia šeima.

,,Filmo kūrimas – ne atrakcionas, kur nuėjai, sudalyvavai ir patyrei kažkokį pasitenkinimą. To yra, bet filmas ne tam, kad nufilmuotum ir eitum namo, jis yra tam, kad parodytum žmonėms.”

Filmui pasibaigus vyko diskusija, kurios metu režisierius atskleidė slapčiausius ir įdomiausius trejus metus trukusio filmavimo momentus: papasakojo apie bandymus pripratinti šeimą prie kamerų, apie miegojimą ant šieno apsuptam zvimbiančių musių, apie stereotipus laužantį auklėjimą, apie nuoširdumą, matomą vaikų akyse ir apie ,,Mafijos tėvu” vadinamo tvirto herojaus ašaras, pasirodžiusias jam pirmą kartą pamačius šį filmą.

Komentarai išjungti.