Interviu su naująja gimnazijos prezidente 😊

Interviu su naująja gimnazijos prezidente 😊

Rudenį mūsų gimnazijoje vyko naujojo prezidento rinkimai, kuriuos laimėjo IIĖ klasės mokinė Simona Geležiūtė. Mes nusprendėme su Simona susipažinti artimiau ir uždavėme jai keletą klausimų 🙂

Ar nesigaili savo sprendimo tapti mūsų mokyklos prezidente? Ar kažką pakeistum, jeigu būtų galima atsukti laiką atgal?
Na, dar nesigailiu tapusi mokyklos prezidente, nes nuoširdžiai tikiu, kad galiu kažką pakeisti ir pagerinti mūsų mokykloje. Jeigu galėčiau atsukti laiką atgal, tikriausiai nekeisčiau savo sprendimų. Galbūt daryčiau kai kuriuos dalykus kiek kitaip, tačiau tikslas išliktų tas pats.

Pirmoje klasėje pravėrusi gimnazijos duris išvydai, koks yra tikrasis mūsų gimnazijos veidas. Ar pasiteisino visuomenėje sklandantis griežtos gimnazijos įvaizdis?
Prieš ateinant į šią gimnaziją buvau apie ją girdėjusi visko: ir kad čia labai sunku, ir kad labai lengva. Taip pat buvau girdėjusi įvairių nuomonių apie mokytojus. Galiu pasakyti, kad tai išties baugino ir kėlė labai daug abejonių, ar nepasigailėsiu atėjusi, tačiau kiekvienas ateiname ir susidarome savo mokyklos įvaizdį. Tik nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, ar mes patikėsime viskuo, ką girdime, ar nusipiešime savo mokyklą. Negalėčiau teigti, jog girdėjau, kad mūsų gimnazija yra labai griežta, tačiau galiu pasakyti, kad veikti tikrai yra ką (ir ne tik mokslų atžvilgiu).

Nepavykę kontroliniai, užmirÅ¡ti namų darbai, kitokie naujų mokytojų reikalavimai… Visiems mums teko susipažinti ir savu “kailiu” patirti bent vieną iÅ¡ Å¡ių mokinių realijų. Kaip tau pavyko susidoroti su stresu ir adaptuotis gimnazijoje? Kaip tai iÅ¡tverti patartum gimnazijos pirmokams?
Atėjus į šią gimnaziją streso buvo tikrai daug, bet man visa tai kartu buvo ir įdomu, nes nauja aplinka, nauji draugai… Tikriausiai mane skatino mintis, jog į gimnaziją atėjau niekieno neverčiama, savo noru. Taip pat žinojau, kad niekas neateina savaime, tad norint kažką pasiekti, tobulėti kaip asmenybei bei išmokti kažką naujo reikia įdėti darbo, o tam reikia išdrįsti priimti naujus iššūkius ir sunkumus. Mokyklos pakeitimas man buvo išties didelis iššūkis. Gimnazijos pirmokams patarčiau stengtis į viską žiūrėti su šypsena veide ir nesileisti įbauginamiems mažiausių smulkmenų. Kiekvienas gimnazistas perėjo tą naują ir baugų laikotarpį, kai viskas yra  nepažįstama, tačiau žiūrint į viską pozityviai labai lengva integruotis į gimnazijoje verdantį gyvenimą.

Ne paslaptis, kad mokykloje jau seniai yra pasiÅ«lymas įprastą skambutį pakeisti kokia nors melodija. Mokinių ir mokytojų nuomonės iÅ¡siskiria – vieni pritaria Å¡iai Å¡iuolaikiÅ¡kai idėjai, kiti – ne. Kokia yra tavo pozicija Å¡iuo klausimu?
Man asmeniškai dabartinis mokyklos skambutis netrukdo ir netgi visai patinka. Jis rimtas ir aiškus, o muzikinis skambutis man nėra labai patraukli idėja, nes kiekvieno mokinio muzikinis skonis skirtingas ir, galbūt, mokinius nemėgstama muzika gali erzinti.

Gimnazijoje yra tendencija, kad kuo vyresnis gimnazistas, tuo labiau jis nenori dėvėti švarko. Kokia yra Tavo pozicija?
Uniformos yra svarbi gimnazijos dalis, tačiau drįsčiau abejoti, ar jos reikalingos kasdien. Švenčių metu ar atstovaujant mokyklai, manau, derėtų vilkėti unformą, tačiau nemanau, kad ji yra reikalinga kasdienai.

Mokyklos prezidente jau tapai. Ar yra dar kas nors, ką jau seniai svajoji padaryti, bet dar nepadarei?
Svajonių aš visuomet turiu, tačiau ar jos įgyvendinamos dabar – nesu tikra. Manau reikėtų dar šiek tiek luktelti. Tačiau jei atsiras, tikrai jų sieksiu.

Įsivaizduok, jog turi galimybę susitikti su bet kuriuo literatūros veikėju, kas tai būtų? Kodėl?
Å is klausimas privertė ilgam susimąstyti, nes labai sunku iÅ¡kirti vieną veikėją, kai turiu kelis ir visus vienodai mylimus. Tikriausiai norėčiau susitikti su ponu Darsiu iÅ¡ knygos ,,Puikybė ir prietarai”. Å is veikėjas, mano manymu, parodo, kad pirmasis įvaizdis dažniausiai bÅ«na apgaulingas. Ponas Darsis man simbolizuoja dosnumą, iÅ¡silavinimą, gėrį ir užsispyrimą siekti savo tikslų.

Kaip jautiesi prezidentės poste sutikta gimnazistų – kaip Barakas Obama ar Donaldas Trumpas?
Labai norėčiau būti sutikta kaip Barakas Obama, tačiau nesu tikra, ar taip buvo. Nenoriu savęs nei pervertinti, nei nuvertinti, todėl nežinau, kaip atsakyt į tokį klausimą. Bet tikrai sieksiu, kad būčiau išleista kaip Barakas Obama.

Dėkojame Simonai, jog atrado laiko atsakyti į klausimus, ir linkime visokeriopos sėkmės! 🙂

Komentarai išjungti.