Kino dirbtuvės Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje

Kino dirbtuvės Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje

Kovo 20-21 dienomis mūsų mokykloje jau trečiąjį kartą ūžė kūrybinės kino dirbtuvės! Talentingieji režisieriai Marat Sargsyan ir Andrius Blaževičius dalyviams metė sudėtingą iššūkį – sukurti dokumentinį filmą apie tai, kas yra šalia mūsų. Mokiniai įnirtingai darbavosi abi dienas: generavo originalias idėjas, dūzgė koridoriuose, sukiodamiesi su kameromis, ėmė interviu iš mokytojų ir ne tik (kelis kartus, tikriausiai, gavo ir pylos ). Tačiau per šias dienas jaunieji režisieriai pasisėmė vertingos patirties ir puikiai praleido laiką. Dirbtuvėse darbavomės ir mes, RJG.lt komanda, todėl nepraleidome progos pabendrauti, šiek tiek pašmaikštauti su tikraisiais režisieriais ir sužinojome įdomių ir keistų detalių apie juos!

Ieva Taraskevičiūtė

Paprašėme režisierių užpildyti anketas, kurios padėtų apie juos daugiau sužinoti.

VARDAS: Andrius

PAVARDĖ: Blaževičius

JEI BŪČIAU GYVŪNAS, RINKČIAUSI: šunį

MĖGSTAMIAUSIA SPALVA: raudona

MĖGSTAMIAUSIAS FILMAS: „Tvano nebus“ režisierius MARAT SARGSYAN

NEMĖGSTAMIAUSIAS FILMAS: „Emilija iš laisvės alėjos“

KEISTAS TALENTAS: moku daryti bangas su pilvu

JAUČIU SILPNYBĘ: sausainiams ir čipsams

VARDAS: Marat

PAVARDĖ: Sargsyan

JEI BŪČIAU GYVŪNAS, RINKČIAUSI: delfiną

MĖGSTAMIAUSIA SPALVA: žalia

MĖGSTAMIAUSIAS FILMAS: „Metų laikai“ režisierius Artavazot Peleshjan

NEMĖGSTAMIAUSIAS FILMAS: neturiu

KEISTAS TALENTAS: matyti

JAUČIU SILPNYBĘ: gyvenimui

Uždavėme režisieriams keletą klausimų. Užrašyti paprastus, konkrečius atsakymus, man nekilo ranka. Režisierių tarpusavio ryšys, bendravimas ir charakterio ypatumai atsiskleidžia būtent tarp eilučių, atsakymų. Be to, kaip galima nepasidalinti užkulsiais, kai pats Maratas Sargsyanas mokė paėmus interviu niekada iš karto neišjungti kameros, nes kadrai, kai žmogus atsikvepia ,yra patys „skaniausi“. (Konkrečius klausimus ir atsakymus galite perskaityti tamsesniu šriftu.)

Kas paskatino sukti režisūros keliu?

  • Sugalvok vieną sakinį. Nepasakosi visko, – pamokė M. Sargsyanas.
  • Nuo mažumės mėgau žiūrėti filmus ir pasakoti istorijas. Ir viskas. Vienas sakinys. Na, Maratai, dabar tu, – pasisuko į kolegą A. Blaževičius.
  • .. Turbūūūt režisieriaus keliu mane privertė nueiti aštuoniasdešimt devintais metais pamatytas video magnetafonas, nes pirmą kartą pamačiau, kad filmą galima stabdyti, pagreitinti, sulėtinti – man buvo vienuolika metų, – pasidalino Maratas.

 

Koks Jūsų požiūris į šiuolaikinį jaunimą?

 

  • Geras, geras… Galėtų daugiau knygų skaityt ir filmų gerų, o ne blogų žiūrėt, – pastebėjo Andrius.
  • Aš pritariu ir galiu papildyti. Man atrodo, kad prie visų technologijų ir kai visko yra daug, trūksta nuomonės. Reikia, kad jaunimas turėtų savo nuomonę ir taip lengvai nepasiduotų visiems tiems pigiems mados „reikalams“ ir netaptų kažkokių daiktų bangos auka, kad būtų savarankiškesni, tvirtesni – mąstantys. O visa kita – tai geručiai, – nusišypsojo Maratas.

 

Ko palinkėtumėte mūsų gimnazistams?

 

  • Aš Jums palinkėčiau, kad Jūs visą laiką nepamirštumėt, kad Jūs esate ne tik vaikai, bet Jūs esat žmonės, kurie turi savigarbą, unikalumą ir sąžinės ribas, yra visuomenės dalis, bet tuo pačiu ir asmenybės, – pamokė M. Sarsyanas.

 

Kokie filmai yra „geri filmai“?

 

  • Geri filmai yra tie, kuriuose nėra pasakyta, kas yra gerai, o kas – blogai. Filmas turi priversti mąstyti. Šitame filme, kurį nelabai mėgsta ponas, – Maratas rodo lapą su Andriaus atsakymais, – labai aiškiai nurodoma, ką Jūs turite pajausti. Jūs verčiami jausti patriotiškumą, yra vaizduojama tik viena pusė, o kita – nerodoma. Tai ir yra blogi filmai,kuriuose aiškiai yra rodoma viena pusė ir Jūs niekada neturite šanso mąstyti kitaip. Jūs tampate filmo auka, sėdite pusantros valandos, filmas Jūsų galvą padaro kvadratine ir išeinat iš filmo euforijoje. Dar ten tokiais efektais sužaidžia: iš viršaus pafilmuoja –  gražūs vaizdeliai. Geri filmai – neaiškina kaip gyvent, bet padeda Jums suprasti. Turbūt aš čia sudėtingai sakau, bet nenoriu labai primityviai pasakoti. Jūs esate mąstantys žmonės. O Andrius atsako… – nutęsė Maratas.
  • Tą patį. Aš visiškai pritariu. Tiesmuki filmai yra blogi, o filmai kurie duoda erdvės pamąstyti yra geri filmai, – apibendrino Andrius.

 

Dėkojame režisieriams už pamokas, idėjas ir gerai praleistą laiką. Linkime sėkmės kūrybiniame kelyje!

Viltenė Čibirkaitė

Sukurti filmukai :

Muzikinis rūsys

Mitai apie Marijampolės Rygiškių Jono gimnaziją

Komentarai išjungti.